Sekite Sodros naujienas

Išankstiniais duomenimis sausio–rugpjūčio mėnesiais Valstybinio socialinio draudimo fondo (VSDF) biudžeto deficitas siekė 104,1 mln. Eur. Per mėnesį jis ūgtelėjo 2,5 mln., tačiau palyginti su analogišku praėjusių metų laikotarpiu, sumažėjo net 76,4 mln. eurų. 2015 m. aštuonių mėnesių biudžeto balanso rodiklis žemiau nulio buvo smuktelėjęs iki 180,5 mln. Eur žymos.
2016 m. rugsėjo 20 d.
Nuo šiol norint gauti ligos pašalpą pakaks pateikti vienintelį prašymą, kuriuo vadovaujantis kaskart žmogui susirgus jam priklausanti ligos ar slaugos pašalpa bus skiriama automatiškai. Iki šiol prašymą skirti ligos pašalpą žmonės turėjo teikti už kiekvieną nedarbingumo laikotarpį.
2016 m. rugpjūčio 30 d.
Šešėlinės ekonomikos mastų mažinimas turėtų rūpėti ne tik valstybei ar valdžios institucijoms, tačiau ir kiekvienam iš mūsų. Žinoma, per nelegalias veiklas mažiau nei galėtų pasipildo šalies biudžetas, iš kurio skiriamos lėšos visoms gyvenimo sritims, tačiau dažnai atrodo, kad tai neliečia mūsų tiesiogiai. Vis tik, yra viena sritis, kada nelegalus darbas ar „vokelyje“ mokamas atlyginimas gali grįžti bumerangu.
2016 m. rugpjūčio 25 d.
Preliminariais duomenimis, septynių šių metų mėnesių Valstybinio socialinio draudimo fondo (VSDF) biudžeto deficitas sudaro 101,6 mln. eurų. Pernai tuo pačiu laikotarpiu biudžeto deficitas buvo 161,8, o 2014-aisiais – net 230,7 mln. Eur.
2016 m. rugpjūčio 19 d.
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad nesumokėjus privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų žmonėms ne tik nutrūksta sveikatos draudimas, taip pat įmokų administratorius pradeda skaičiuoti skolą, kurią vėliau teks sumokėti.
2016 m. rugpjūčio 18 d.
Daugiau kaip pusė – per 12 tūkstančių – individualia žemės ūkio veikla užsiimančių smulkiųjų ūkininkų nemoka privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokų ir nėra draudžiami šiuo draudimu. Jų skola – per 600 tūkst. eurų. „Sodros“ ir Valstybinės ligonių kasos specialistai primena, jog nemokantys PSD įmokų netenka teisės naudotis nemokamomis sveikatos priežiūros paslaugomis, kompensacijomis vaistams; jiems taip pat kaupiasi skola, kurią, prireikus kreiptis į medikus, pirmiausia reikės padengti, arba ji gali būti išieškoma priverstinai. 
2016 m. rugpjūčio 2 d.
Išankstiniais duomenimis, visų trijų 2016 metų antrojo ketvirčio mėnesių „Sodros“ biudžeto balansas – teigiamas. Nors bendras sausio–birželio rezultatas vis dar žemesnis už nulį, trys iš eilės teigiamo deficito rodikliai pasiekti pirmą kartą po ilgo laiko.
2016 m. rugpjūčio 1 d.
Atvykstantiems į Lietuvą gyventi bei dirbti ar iš jos išvykstantiems žmonėms neretai kyla dvejonių ir klausimų dėl jų įgyto darbo stažo ir galimybių sulaukus pensinio amžiaus gauti atitinkamas išmokas. „Sodros“ specialistai konsultuoja, kaip apskaičiuojamas darbo stažas ir mokama pensija, kai darbo stažą žmogus įgijo dirbdamas skirtingose valstybėse.
2016 m. liepos 29 d.
Sezoninėms ir aukštos kvalifikacijos nereikalaujančioms paslaugoms ( paslaugų sąrašas ) teikti asmenys gali būti įdarbinti supaprastinta tvarka – naudojant žemės ūkio bei miškininkystės paslaugų kvitus.
2016 m. liepos 19 d.
Nuo 2016 m. liepos 1 d. minimali mėnesinė alga (MMA) didėja iki 380 Eur, o kartu auga ir su MMA susietos mokėtinos valstybinio socialinio draudimo (VSD) bei privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos. „Sodra“ pateikia abiejų įmokų dydžius pagal mokėtojų grupes.
2016 m. birželio 28 d.
1 ... 4 5 6 7 8