Naujienos.png

Galvokime apie savo ateitį: stažo sukaupiame tiek, kiek oficialiai uždirbame pajamų

2017 m. balandžio 28 d.
Sodros_skaicius-ICO.jpg

Tiek stažo sukaupiama per vienerius darbo metus, jei oficialiai dirbama tik puse etato ir uždirbama pusė minimalaus mėnesinio atlyginimo (MMAMMAMinimalus mėnesio atlyginimas nuo 2018 m. sausio 1 dienos yra 400 Eur.).

Stažas skaičiuojamas pagal pajamas ir nuo jų sumokėtas įmokas. Jei per 1 metus uždirbama mažiau nei 12 MMA ir sumokama mažiau mokesčių, nesukaupiamas 1 metų stažas.

Per šiuos metus nesukaupti 1 metų stažo rizikuoja 160 tūkstančių žmonių, t. y. jų mėnesinis darbo užmokestis nesiekia MMA – 380 eurų.

Dirbti ne visu etatu šalies įstatymai nedraudžia, tačiau kiekvienam dirbančiam žmogui svarbu, kad būtų oficialiai  apskaitomas visas jo realiai dirbamas laikas, o dirbant visą darbo dieną ir pilną mėnesį atlyginimas negali būti mažesnis nei Vyriausybės nustatytas minimumas – 380 eurų. Jei darbo laiko apskaita valandinė, valandos įkainis negali būti mažesnis kaip 2,32 euro.

Oficialiai deklaruojant ne visą darbo užmokestį nukenčia ne tik stažas, bet ir socialinės garantijos – gaunamos mažesnės, nuo deklaruojamų pajamų skaičiuojamos ligos, nedarbo, motinystės, tėvystės ar vaiko priežiūros išmokos.

Savo sukauptą stažą galite pasitikrinti prisijungę prie asmeninės „Sodros“ paskyros adresu https://gyventojai.sodra.lt.

Jei oficialiai apskaitoma tik dalis Jūsų darbo laiko ir dėl to Jums mokama mažiau nei MMA, pasikalbėkite su savo darbdaviu arba kreipkitės:

Nerandate to ko ieškote? Pasirinkite tinkamiausią variantą informacijai gauti!