Naujienos.png

Galvokime apie savo ateitį: stažo sukaupiame tiek, kiek oficialiai uždirbame pajamų

2017 m. balandžio 28 d.
Sodros_skaicius-ICO.jpg

Tiek stažo sukaupiama per vienerius darbo metus, jei oficialiai dirbama tik puse etato ir uždirbama pusė minimalaus mėnesinio atlyginimo (MMAMMAMinimalus mėnesio atlyginimas lygus 380 Eur.).

Stažas skaičiuojamas pagal pajamas ir nuo jų sumokėtas įmokas. Jei per 1 metus uždirbama mažiau nei 12 MMA ir sumokama mažiau mokesčių, nesukaupiamas 1 metų stažas.

Per šiuos metus nesukaupti 1 metų stažo rizikuoja 160 tūkstančių žmonių, t. y. jų mėnesinis darbo užmokestis nesiekia MMA – 380 eurų.

Dirbti ne visu etatu šalies įstatymai nedraudžia, tačiau kiekvienam dirbančiam žmogui svarbu, kad būtų oficialiai  apskaitomas visas jo realiai dirbamas laikas, o dirbant visą darbo dieną ir pilną mėnesį atlyginimas negali būti mažesnis nei Vyriausybės nustatytas minimumas – 380 eurų. Jei darbo laiko apskaita valandinė, valandos įkainis negali būti mažesnis kaip 2,32 euro.

Oficialiai deklaruojant ne visą darbo užmokestį nukenčia ne tik stažas, bet ir socialinės garantijos – gaunamos mažesnės, nuo deklaruojamų pajamų skaičiuojamos ligos, nedarbo, motinystės, tėvystės ar vaiko priežiūros išmokos.

Savo sukauptą stažą galite pasitikrinti prisijungę prie asmeninės „Sodros“ paskyros adresu https://gyventojai.sodra.lt.

Jei oficialiai apskaitoma tik dalis Jūsų darbo laiko ir dėl to Jums mokama mažiau nei MMA, pasikalbėkite su savo darbdaviu arba kreipkitės:

Nerandate to ko ieškote? Pasirinkite tinkamiausią variantą informacijai gauti!