Naujienos.png

Per kredito įstaigas išmokėtos pensijų kompensacijos. „Sodra“ jų išgryninimui rekomenduoja naudotis būtiniausių mokėjimo paslaugų krepšeliu

2017 m. kovo 16 d.
Logo1_1200.jpg

Kovo 15 dieną „Sodra“ per kredito įstaigas pervedė šiuo būdu išmokėti numatytas pensijų kompensacijas. Per išmokas pristatančias įstaigas  pensininkai jas gaus kartu su pensijomis – įprastu metu.

Su šiuo mokėjimu kompensuojamas sumas gavo ir prašymus išmokėti pensijų kompensacijas jau pateikę kompensacijų nesulaukusių pensininkų turto paveldėtojai. To dar nepadarę turto paveldėtojai, pagal įstatymą, turi kreiptis į „Sodrą“ ir pateikti prašymą bei pristatyti paveldėjimo dokumentus. Paveldėtojams bus grąžinta visa apskaičiuota kompensacijos suma.

Antrasis pensijų kompensavimo etapas prasidėjo 2016 metais. Jo metu per ekonominę krizę sumažintų pensijų dalis buvo grąžinta tuomet dirbusiems pensininkams. Ankstyvesnį ir greitesnį, nei anksčiau numatyta, kompensavimą Seimas įstatymu patvirtino pernai metų pabaigoje.

Antrajam pensijų kompensavimo etapui skirta daugiau nei 120 mln. eurų, kurie buvo padalyti maždaug 81,4 tūkstančio pensininkų. Vidutinė kompensacijos suma siekė apie 1 000 eurų.

Pigesnis išgryninimas pasirinkus pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugą

„Sodra“ primena, kad nuo vasario 1 d. Lietuvos bankas patvirtino gyventojams bankuose ir kredito unijose teikiamą pagrindinės mokėjimo sąskaitos paslaugą, į kurią įeina būtiniausios mokėjimo paslaugos. Šių paslaugų paketo mėnesio kaina negali viršyti 1,5 Eur, o gaunantiems socialinę paramą ji turi būti perpus mažesnė – ne daugiau 0,75 Eur.

Lietuvos banko duomenimis, užsisakę patvirtintą ribotos kainos krepšelį, gyventojai be papildomų išlaidų turi gauti šias paslaugas:

  • sąskaitos atidarymo ir tvarkymo paslaugą,
  • elektroninės bankininkystės paslaugą,
  • neribotą gautų mokėjimų įskaitymą,
  • mokėjimo kortelę ir operacijas ja,
  • ne mažiau kaip 10 el. pervedimų eurais,
  • neribotą grynųjų įmokėjimą,
  • ne mažiau kaip 550 Eur išsiėmimą grynaisiais pinigais.

Daugiau informacijos galima rasti Lietuvos banko interneto svetainėje.

„Sodra“ primena, kad jokių mokesčių pensijoms netaiko, tačiau negali daryti įtakos komercinių bankų įkainiams. Dėl jų reikėtų kalbėtis su banko, kurio paslaugomis naudojamasi, atstovais.

Nerandate to ko ieškote? Pasirinkite tinkamiausią variantą informacijai gauti!