Naujienos.png

Priminimas auginantiems vaikus: už gruodį gaunamos vaiko priežiūros išmokos būna mažesnės

2017 m. sausio 10 d.
motinyste.jpg

„Sodra“ primena mažus vaikus auginantiems ir vaiko priežiūros (anksčiau - motinystės (tėvystės) išmokas gaunantiems tėveliams, kad dėl skirtingo neapmokestinamojo pajamų dydžio taikymo šios išmokos už gruodį visada būna kiek mažesnės. Išmokų skirtumą tėveliai susigrąžina pateikę gyventojų pajamų mokesčio deklaraciją.

Taip nutinka dėl to, kad apmokestinant motinystės (tėvystės) išmokas gyventojų pajamų mokesčiu (GPMGPMGyventojų pajamų mokestis administruojamas Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos. ) taikomas neapmokestinamasis pajamų dydis (NPDNPDNeapmokestinamųjų pajamų dydis. Suma kuriai netaikomi mokesčiai. NPD yra 310 Eur, jei asmuo uždirba ne daugiau nei 380 Eur. Didėjant uždarbiui taikomas NPD mažėja.) ir papildomas neapmokestinamasis pajamų dydis (PNPDPNPDPapildomas neapmokestinamasis pajamų dydis. Šiuo metu 200 Eur už kiekvieną vaiką ar įvaikį iki 18 metų. Detaliau apie PNPD ir jo taikymą - www.vmi.lt). Tačiau, išmokant išmokas už praėjusius mokestinius laikotarpius (praėjusius metus), gyventojų pajamų mokestis išskaičiuojamas netaikant NPD ir PNPD, todėl sausį (už praėjusių metų gruodį) išmokamos vaiko priežiūros išmokos būna mažesnės.

Šie pinigai niekur nedingsta ir juos išmokų gavėjai galės susigrąžinti Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMIVMIValstybinė mokesčių inspekcija. Daugiau informacijos - www.vmi.lt) pateikę metinę gyventojų pajamų mokesčio deklaraciją bei joje nurodę priklausantį metinį NPD. Permokėta GPM suma bus sugrąžinta į deklaracijoje nurodytą išmokos gavėjo sąskaitą.

Motinystės (tėvystės) išmokos už gruodį pradedamos mokėti sausio 20 d.

Nerandate to ko ieškote? Pasirinkite tinkamiausią variantą informacijai gauti!