Prisijunkite prie savo asmeninės sodra paskyros draudėjui/darbdaviui bei pateikite pranešimus „Sodrai“

Noriu-sumoketi-imokas.png

Gaunu pajamas iš SPORTO ar ATLIKĖJO veiklos

Ką daryti?

Jei gaunate pajamas iš sportininko ar atlikėjo veiklos, priklausomai nuo vykdomos veiklos aplinkybių, esate privalomai draudžiamas Valstybiniu socialiniu draudimu.

Suskleisti
Kokią informaciją turiu pateikti „Sodrai“?

Sodrai turite pateikti 13-SD13-SDSodrai teikiamas pranešimas apie asmenis, gaunančius pajamas pagal autorines sutartis, taip pat apie asmenis, gaunančius pajamas iš sporto ir atlikėjo veiklos bei jiems priskaičiuotas Valstybinio socialinio draudimo įmokas. Pranešimas teikiamas tą pačią dieną, kai atsiskaitoma su asmeniu. pranešimą kuriame nurodoma atlygio suma bei priskaičiuotos VSDVSDValstybinis socialinis draudimas įmokos. Pranešimas teikiamas INTERNETU.

 

 Svarbu! Pranešime svarbu nurodyti asmens, kuris gauna atlygį už sportininko ar atlikėjo veiklą, tipą t.y. ar jis YRA Jūsų darbuotojas ar NE (susijęs su draudėju darbo santykiais ar ne)Nuo to priklauso VSD įmokų tarifai. Ši dalis pildoma 13-SD formos A5 ir A6 laukeliuose.

 

Jame galima pasirinkti keturis skirtingus kodus:

 

  1. 03 - Sportininkas, susijęs su draudėju darbo santykiais
  2. 04 - Sportininkas, nesusijęs su draudėju darbo santykiais
  3. 05 - Atlikėjas, susijęs su draudėju darbo santykiais
  4. 06 - Atlikėjas, nesusijęs su draudėju darbo santykiais
Suskleisti
Kiek užsakovas turi mokėti „Sodrai“?

Priklausomai nuo to, ar asmuo gaunantis pajamas iš sporto ar atlikėjo veiklos yra Jūsų darbuotojas ar ne, jam taikomi skirtingi mokesčių tarifai, bei mokestinės bazės „lubos“.

 


  •  Jei asmuo gaunantis pajamas iš sporto ar atlikėjo veiklos TAIP PAT DIRBA PAGAL DARBO SUTARTĮ PAS TĄ PATĮ DARBDAVĮ, jis privalomai draudžiamas pensijų, ligos, motinystės, nedarbo, nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų socialiniu draudimu bei sveikatos draudimu.

Jam standartiniu atveju, kai draudėjas priklauso I-ajai draudėjų grupei (plačiau apie draudėjų grupes), priskaičiuotas įmokų tarifas yra 39,98 arba 41,98 proc. (jei jis papildomai kaupia pensijai savo lėšomis).


 

  •  Jei asmuo gaunantis pajamas iš sporto ar atlikėjo veiklos NEDIRBA PAGAL DARBO SUTARTĮ, privalomai draudžiamas pensijų, ligos, motinystės ir sveikatos draudimu.

Tokio tipo asmenims taikomas valstybinio socialinio draudimo įmokų tarifas yra 38,7 proc. arba 40,7 proc. (jei kaupiama pensijai savo lėšomis).

Įmokos mokamos nuo  visų gautų pajamų, tačiau PER METUS įmokos negali būti sumokėtos nuo didesnės sumos nei 28 VDU - 20 753,60 Eur.


 

Suskleisti
Kada turiu mokėti įmokas „Sodrai“?

 Įmokos už asmenis, kurie gauna pajamas už sporto ar atlikėjo veiklą, mokamos tą pačią dieną, kai su jais atsiskaitoma.

Suskleisti
Kaip sumokėti „Sodrai“?

Įmokas turite pervesti į vieną iš „Sodros“ surenkamųjų sąskaitų (surenkamųjų sąskaitų sąrašą skirtinguose Lietuvos bankuose rasite ČIA).

 

 Atkreipkite dėmesį, jog nuo 2016 metų keičiasi mokėjimų į „Sodros“ surenkamąsias sąskaitas tvarka. Skaityti plačiau >>

 

 Pavedimo informacijoje būtina nurodyti įmokos kodą. Jis skirsis priklausomai nuo atlikėjo ar sportininko tipo.

 

 Mokant įmokas už asmenis, kuriems mokamas atlygis už SPORTO ar ATLIKĖJO veiklą (bei jis YRA Jūsų darbuotojas "susijęs su draudėju darbo santykiais") įmokos kodas yra – 301, jei mokate delspinigius įmokos kodas bus – 302, jei baudas už neteisėtai sumažintas įmokas, kodas – 303. 

 

 Mokant įmokas už asmenis, kuriems mokamas atlygis už SPORTO ar ATLIKĖJO veiklą (bei jis NĖRA Jūsų darbuotojas "nesusijęs su draudėju darbo santykiais") įmokos kodas yra – 304, jei mokate delspinigius įmokos kodas bus – 305, jei baudas už neteisėtai sumažintas įmokas, kodas – 306. 

 

 

 

Jei norite, galite suformuoti mokėjimo nurodymą. Atsispausdinę gautą mokėjimo nurodymą, galėsite jį apmokėti „Lietuvos  spaudos“ kioskuose, parduotuvėse, priimančiose įmokas, „Perlo“ terminaluose

 

 

Suskleisti
Ar galiu nemokėti įmokų, ar yra lengvatų mokant „Sodrai“?
  • Įmokų lengvatos, asmenims gaunantiems pajamas iš atlikėjo ar sportininko veiklos taikomos tuomet, kai jie nedirba pagal darbo sutartis. Jiems galioja numatytos „lubos“ nuo kurių gali būti skaičiuojamos įmokos - PER METUS įmokos negali būti sumokėtos nuo didesnės sumos nei 28 VDU - 20 753,60 Eur.
Suskleisti
Dažniausiai užduodami klausimai
Suskleisti
Atnaujinimo data: 2017-01-16
Ar informacija naudinga?

Susijusi informacija